Bilecik Sohbet Odaları

Bilecik Sohbet Odaları

admin     30-10-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Bilecik Sohbet Odaları     213 Defa Okundu

Bilecik Sohbet Odaları,Bilecik Chat Odaları

Bilecik Sohbet Siteleri,Bilecik Chat Siteleri,Bilecik Mobil Sohbet,Bilecik Mobil Chat,Bilecik İli Sohbet Mekanı,Bilecik Sohbet Odaları,Bilecik Chat Odaları BİZ Türkiye cumhuriyeti,nin vatanımızın vatana vatan insanına hizmet vermek amaçlı faaliyete geçmiş olan Türk insanının arkadaslıklar kurmasına muhabbet etmesine ve eglenceli vakitler geçirmelerine aracı olan sitelerden biri olarak simarik.NET sitemiz sehirler sohbet alanında rekor kırma derecesine gelmiş bir durumda olmaktan kendimizle gurur duymaktayız.

Her gün bir ilimize hitap eden sohbet makalelerimizle bu illerde yasayan türk insanına sunmuş oldugumuz hizmetlerimizi her ile özel olarak belirtmekteyiz hatta sadece vatan toprakları içerisinde ikamet eden vatandaslarımıza deggil ayrıca yurt dışında çeşitli ülkelerde ikamet eden gurbetçi kardeşlerimiz içinde Avrupa sohbet ,Avrupa chat adı altında veya ülkelerin adını kullanarak konularımızda tanıtımlarımızı yaparak dünya genelinde yasayan tüm türk insanına hizmetlerimizi belirtiyoruz bu yazılarımız sadece yazmak için laf olsun diye yazılan yazılar degildir aksine sitelerimiz Tarafından vatandaslarımıza bir nevi davet cagrımızdır.

Hangi sehirde hangi ilde yada köylerde belkide tepelerde daglarda veya yurt dışında nerede yasarsanız yasayın biz simarik.net ailesi olarak bir nefes kadar yakınınızdayız ve sizleri arkadaslığa dostluğa davet ediyoruz.

Bilecik Hakkında Kısa Bilgiler

Bilecik’in İlçeleri; Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar olmak üzere 7 tanedir.En fazla ekilen ürünler; buğday, arpa, mısır, fasulye, havuç, biber, patlıcan, biber domatestir. Ayrıca nar, üzüm, muşmula, karpuz, kavun, kiraz, erik, ayva gibi meyvelerde yetiştirilmektedir.

Bilecik ilinin geçit bölgesinde bulunması, su kaynakları ve farklılık gösteren topografyasına paralel olarak 3 farklı iklim tipi görülür. Genel olarak Merkez, Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt İlçelerinde Marmara Bölgesi; Bozüyük, Pazaryeri ve Yenipazar ilçelerinde ise İç Anadolu Bölgesi iklimleri geçerlidir. Ayrıca Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt ilçelerinin Sakarya Irmağı kıyı şeridinde dag iklim bölgeleri görülmektedir.

Bilecik adının nereden geldiğiyle ilgili halk arasında da söylene gelen farklı hikâyeler vardır. Şöyle ki; Anadolu’ya doğudan gelen bir topluluk Bilecik yöresinde kendilerine bir yerleşim yeri arar. Kentin kurulacağı yeri belirleyip temellerini kazarken ilginç bir olayla karşılaşırlar; kullandıkları araçların bıraktıkları yerden başka bir yere taşınmış olduğunu görürler. Aynı olay birkaç kez tekrarlanınca topluluğun yaşlı üyelerinden biri araçların bulunduğu yeri göstererek bileydik kentin temellerini buraya atardık der. Söylentiye göre bu ‘Bileydik’ sözcüğü zamanla değişerek Bilecik olmuştur.

Bilecik Sohbet Odaları,Bilecik Chat Odaları

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page