Chat Sitesi Ban Kaldırma

Chat Sitesi Ban Kaldırma

admin     02-03-22     Genel     Chat Sitesi Ban Kaldırma     19 Defa Okundu

Chat sitesi ban kaldırma, öncelikle tüm banlar toplu olarak kaldırma işlemi ile devre dışı bırakılmıştır. Bu durum sadece takma isme sahip olan kişilerin banlarını toplu olarak kaldırabilir. Banlama olayını açabilmeniz için yasak veren yöneticiden ya da yüksek rütbeye sahip bir kişiden rica etmeniz ya da yüksek bir rütbeye sahip olmanız gerekmektedir.

Chat siteleri ban kaldırma

Banlama işleminde banlama durumunu kaldırabilmek için hiyerarşik yetki kontrolü yapılır ve takma isme tabidir. Root rumuzu taşıyan kişiler banlamanın kim tarafından atıldığına bakmadan banlama durumunu kaldırabilir. Aynı zamanda aynı yetkiye sahip olan kişiler de birbirlerinin ballarını açabilmektedir. Bu durum sadece site yasakları için geçerli değildir.

O da banları site banları şeklinde karşımıza çıkabilmektedir. Sistemsel olarak baktığımız zaman tüm sisteminin rütbelere yetkilere bağlı olarak yerleşik çalışan sesli sohbet panelleri gibi durumlarda da ban açma durumu söz konusudur. Bu da hiyerarşik yapıya göre yapılmaktadır. Her zaman olduğu gibi burada da tüm güncellemeler ve gelişmeler ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Aynı zamanda güncellemenin yapılabilmesi için tüm site sahipleri web konsolu üzerinden siteye reset atmaktadırlar.

Chat Siteleri Ban Nasıl Kaldırılır?

Chat siteleri ban kaldırma, öncelikle kişiler sohbet siteleri kapsamında gerek online olarak görüşme sağladıkları gerekse yazışma sağladıkları sitelerde ban’ lana bilmektedirler. Siteden Ban kaldırabilmek için öncelikle IP adresinize ban atılmış ise modeme reset atıp IP değiştirdikten sonra bu durum veri tabanına işlemiş olduğu için bilgisayara kadar değiştirirsiniz. Bu ihtimal ortadan kalkmaz ancak kullanıcı adıyla giriş yaptığınız ve ban’ landığınız bu durumda sistem yöneticisine bilgi vererek ban’ almanızı kaldırabilirsiniz.

Chat Siteleri Ban Kaldırmak İçin Uygulanacak Adımlar

Öncelikle denetim masası ve internet ayarlarına giriş yaptıktan sonra ağ bağlantıları geçerli bağlantısını tıklayıp, özellikleri kaldırıyorsunuz, yapılandır dedikten sonra gelişmiş sekmesi var olan MAC adresini öğrendikten sonra başlat çalıştır ekranını kullanıp ya MAC adresini not alıyorsunuz, Network adresini tıkladıktan sonra 12 basamaklı, Mac adresinizin bir harf veya rakamına dahi değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Yeni numarayı girerek Chat siteleri ban kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page