Corona Virüs

Corona Virüs

admin     11-04-20     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Corona Virüs     157 Defa Okundu

Corona Virüs

CORONAVİRÜS COVID19,Corona Virüsü Nedir,Türkiyede Corona Virüsü,Corona Virüs Haberleri,Cin Virüsü,Cinde baslayan ölümmcül virüsle televizyonlar ve medya aracılığı ile tanıştık ve gördüğümüz olaylar vakalar cindeki ölen insanların görüntüleri gercekten korkunç tüyler ürperticiydi hızla hastalığn yayılması tüm dünya endişeye korku dolu beklerken seyehat eden çinliler ve orada yasayan diger ülke vatandaslarının virüsden korunma amaclı kendi ülkelerine dönmesi cindeki görülen virüsün tek tek diger ülkelerede yayılmasına neden oldu.

İtalya,Almanya,Hollanda,Fransa,Belçika,İngiltere gibi bir çok avrupa ülkesindede yayıolmaya baslayan virüs asya ülkelerine kadar görüldü ilk zamanlar Türkiyeye gelmez önlemler alındı derken malesefki ülkemizdede yurt dışından gelenler ve ümreye giden vatandaslarımızında geri dönmesiyle Türkiyeyede corona virüsün gelmesine sebep olmuştur her ne kadar gereken önlemler alınsada hatta gelen insanların 15 gün karantinada tutulmasıdabu illetin Türkiyede yayılmasına engel olmadı ve bugünki duruma bakılırsa millet olarak hepimiz tehlike altındayız ve kısa sürede vaka sayıları ölümler artı ve halende büyük bir hızla artmakta .

Türkiye cumhuriyetindeki yönetim her şekilde önlemini almaya calışarak her yolu denemekte getirilen yasaklar evde kal cagrıları yurt dışı giriş çıkıs yasakları maske ve eldiven takma zorunluğuğu gibi bir çok kural koyan saglık bakanlığı bu kuralların tamamını Türk halkını korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için ve bu yasaklara uymayan türk vatandasları öyleki herkes bana bir şey olmaz diyerek adeta coronaya meydan okuma gibi hareketler sonuç ortada virüs denen illet genç yaslı demiyor kimileri tasıyıcı olarak ailesini riske atıyor kimileride coronaya teslim oluyor burada sansı olan hastalığı yeniyor olmayan ise ne yazıkki hayatlarını kaybediyor.

Corona Virüs Nedir

Çin’de birdenbire sebebi açıklanamayan zatürre olguları ortaya çıkmaya başladı. Yapılan araştırmalar, bu zatürre vakalarının daha önceden tanımlanmamış yeni bir tip coronavirüs (coronavirus) olduğunu ortaya çıkardı. Virüsün bu formuna, 2019 yılında ortaya çıktığı için, Coronavirus 2019 yani COVID-19 denildi. Coronavirüs aslında, hayvanlarda bolca rastlanan bir virüstür. Son zamanlarda hastalığa neden olan virüsün kaynağının, ise Çin’in Wuhan kentinde bulunan Huanan deniz ürünleri pazarı olduğu düşünülmektedir. Önce hayvandan insana bulaşan virüsün insandan insana da yayılabildiği zamanla anlaşılmıştır.

Solunum rahatsızlıkları,na neden olan coronavirüs,ler de kendi aralarında farklılık gösterir. Bazı enfeksiyonlarda sadece nezle kadar hafif rahatsızlıklar gözlenirken, bazı kişilerde zatürreye varan sonuçlar ortaya çıkar. insandan insana bulaşma yolunun moleküler mekanizması şu anda çözülmüş olmasa da, genel olarak solunum yolları hastalıklarının bulaşma prensibi benzerdir. Solunum yolları hastalıkları, damlacık saçılması ile yayılır. Bu yayılma türünde, hasta bir insan öksürdüğünde ya da hapşırdığında etrafında bulunan kişiler, bu mikroba maruz kalmış olur.

Corona virüsün En çok gözlenen semptomlar; ateş, öksürük ve solunum güçlüğüdür. Burun akıntısı, coronavirüste bildirilmemiştir. Bu nedenle, burun akıntısı olmadan öksürük ve solunum güçlüğü ve ateş gözlendiğinde kesinlikle kalabalık yerlerden uzak durmak olacaktır.

Corona Virüs

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page