Çorum Sohbet Odaları

Çorum Sohbet Odaları

admin     10-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Çorum Sohbet Odaları     199 Defa Okundu

Çorum Sohbet Odaları Mobil Sohbet Sitesi

Çorum Sohbet Siteleri,Çorum Chat Siteleri,Çorum Sohbet Odaları Mobil Sohbet Sitesi,Çorum Sohbet Odası,Çorum Chat Odası,Simarik.NET Çorum Mobil Sohbet Odaları degerli çorumlulara hitaben kaliteli ve seviyeli hizmetlerimizle güzel bir arkadaslık ortamı sunmaktayız.

Türkiyenin gözde illerinden leblebisiyle ünlü ilimiz Çorum, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin orta Karadeniz bölümünde yer alan bir ildir. Çorum ili, leblebisi ile tanınır. İlde toprak ve makine endüstrisi oldukça gelişmiştir. Ilin toplam 13 ilçesi bulunmaktadır ve en büyük ilçesi Sungurlu’dur.

Leblebi diyarı çorum ilimizin ilçeleri Alaca Bayat Boğazkale Çorum Merkez Dodurga İskilip Kargı Laçin Mecitözü Oğuzlar
Ortaköy Çorum Osmancık Sungurlu Uğurludağ dır ve simarik.net si telerimiz çorum merkez ve ilçelerinin köylerinin tamamına kaliteli olarak mobil sohbet mobil chat web sohbet girişleriyle sınırsız hizmet sunalmakta aynı zamanda ücretsiz üyeliksiz girişlerimizd şifre verme olayıda bulunmamaktadır.

Çorum İli Hakkında Bilgiler

Çorum’un gerçekleştirilen kazılarla Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu ispatlanmıştır. Bölgede yüzlerce yıl farklı uygarlıklar faaliyet göstermiştir.Çorum ilinin Ekonomisi tarıma dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, baklagiller, şekerpancarı ve meyvedir. Hayvancılık gelişmiştir. Köylerde el sanatları halkın ikinci bir meşgûliyet dalıdır. Çimento fabrikası, tuğla ve kiremit fabrikaları, gıdâ fabrikaları, yem fabrikası başlıca sanâyi kuruluşlarıdır.

Başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, şekerpancarıdır. Sebzecilik ve meyvecilik gelişmiştir. Üzüm, dut, kiraz, kayısı, erik, kavun, karpuz ve ceviz yetiştirilen başlıca meyvelerdir. Çorum İli, Karadeniz ikliminden İç Anadolu iklimine geçiş bölgesinde bulunmaktadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlin kuzey bölgesinde yer alan Kargı, Osmancık, İskilip, Laçin, Dodurga, Oğuzlar ve Bayat İlçeleri İç Karadeniz geçiş ikliminin etkisinde kalan ilçelerdir.

Leblebisi ile ünlü olan Çorum, yöresel yemekler bakımından oldukça zengindir.
İlin özgün yemekleri arasında Mayalı , (Saç Mayalısı, Tava Mayalısı) , Yanıç , Cızlak , Kömbe, Oğmaç, Hingal, Haşhaşlı Çörek, Borhani (Hamurlu, Yumurtalı, Mantarlı) Helise, Çullama, Madımak, Tirit , İskilip Dolması , Keşkek, Kara Çuval Helvası, Hedik, Teltel, Has Baklava sayılabilir.

Çorum Sohbet Odaları Mobil Sohbet Sitesi

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page