Edirne Sohbet Odaları

Edirne Sohbet Odaları

admin     12-11-19     Chat, Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Edirne Sohbet Odaları     251 Defa Okundu

Edirne Sohbet Odaları Edirne Sohbet Siteleri

Edirne Sohbet Odası,Edirne Chat Odası,Edirne Chat Odaları,Edirne Chat Siteleri,Edirne Sohbet Odaları, Edirne Sohbet Siteleri,Edirne Mobil Sohbet,Edirne Arkadaşlık Sitesi,Edirneliler Sohbetevi,Edirne Sohbethane,si hizmetleriyle simarik.net sohbet chat siteleri olarak bugün Türkiyenin muhtesem ili olan edeirne iline ve bu ilin halkına hitaben hizmetlerini acıklayacagız.

Edirne Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan, doğuda Kırklareli ve Tekirdağ, güneyde Çanakkale ve Ege Denizi, batıda Evros ve kuzeyde Hasköy ile çevrili ildir ilimiz doga olarak iklim olarak ve gerek insanları bakımından vatanımızın güzel illeri arasında yerini almıştır.

Edirne tarihi bir kent olup tarih boyunca da önem ve değerini korumuştur. Edirne’nin ilkçağlarda Orta Asya’dan göç edip buraya yerleşen Traklar tarafından kurulduğu bilinmektedir.Trakyalılar bana bir dizidetrakya halkını konu etmişlerdi onu anımsattı gerçek yasam tarzlarını hayatlarını bilemem lakin dizide gördüklerimiz gerçek hayatlarından esinlenerek oynanmış ise konuşalarıyla espirileriyle yasam tarzları ve insanlıklarıyla hoş insanlar tahminlerime dayanarak knuşmam gerekirse trakyalılar edirne ilimizdede yasamaktalar bilmem tahminim ne derece dogru.

Edirne, ülkemizin Avrupa’ya kara ve demiryolu ile bağlantısını sağlayan 5 sınır kapısına sahiptir.Kapıkule sınır kapısı, ülkemizin en büyük kara ve demiryolu sınır kapısıdır. Bulgaristan üzerinden Avrupa’ya açılan Kapıkule haricinde, Yunanistan ile Türkiye’yi birleştiren İpsala ve Pazarkule sınır kapıları mevcuttur. Ayrıca Uzunköprü’den yine Yunanistan’a giden demiryolu sınır kapısı mevcuttur.

İpsala sınır kapısı  bana geçmişimi hatırlattı anılarım gözlerimde resmen canlandı güzel günlerdi çok kez vatana giriş yaptım çok kezde vatandan çıkış giriş çok güzel oluyorduda vatandan ipsala gümrük kapısından çıkış çok hüzünlü oluyordu haliyle hüzünlenir insan vatandan sevdiklerinden ayrılık hep üzer insanı insan yasadıgı sürece hayatta neler görüyor neler yasıyor tek ben degil bu dygları yasayan gurbetçi kardeşlerimizin hepside yasamış ve halende yasamaktalar işte edirne ilindeki anılarım acısıyla tatlısıyla yasandı geçti diyelim.

Ama bu ilimizi görmekte her ne sekilde olursa olsun nasip oldu güzel bir yer dogasıyla sehir olarak görünümüyle her ilimiz gibi edirnede güzel ve özeldir simarik.net sohbet sitelerimizden bu ilimize hitap etmek benim için şereftir insallah sitelerimizi degerli edirne halkı ziyaret ederde insanıylada tanışma fırsatı bulurum.

Edirne Sohbet Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page