Erzurum Sohbet Odaları

Erzurum Sohbet Odaları

admin     13-11-19     Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Erzurum Sohbet Odaları     194 Defa Okundu

Erzurum Sohbet Odaları,Dadas Sohbet Odaları

Erzurum Sohbet Odası,Dadas Sohbet Odası,Erzurum Sohbet Siteleri,Dadas Sohbet Siteleri,Simarik.NET Erzurum Sohbet Chat Sitesi,simarik.NET Erzurum mobil sohbet sitesi,Simarik.NET  Dadas Sohbet Sitesi degerli erzurum halkına hizmetler sunan güvenli seviyeli muhabbet arkadaslık sitesidir.

Erzurum Türkiyenin güzel illeri arasında bas kösede yerini alan bir ildir dogası muhtesem güzelliklere sahip bu ilimizin insanlarıda mert sözünün eri sıcak kanlı arkadas dost canlısı insanlardır dadas diye adlandırdığımız erzurum halkını zaten aramızda bilmeyen yoktur nerdeyse memleketimizin her köşesinde dadasları görmek mümkün bu nedenle onlar hakkında her şeyide biliriz.

Simarik.net sohbet chat sitelerimizde erzurum halkına hizmet etmek ve onlara kendimize tanışma olanagı saglamakhepimiz için güzel bir avantaj onların kültürleri bizlerin kültürlerinden farklıdır ve mutfak kültürleride farklı zngin bir mutfak kültürüne sahip olan Erzurum ili, ülkenin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bir Türkiye ilidir. Doğuda Kars ve Ağrı, güneyde Muş ve Bingöl, batıda Erzincan ve Bayburt, kuzeyde Rize ve Artvin ve kuzeyde Ardahan illeri ile sınırlandırılmıştır bu ilimize ait tarih olarak ve görsel olarak tanımak ve bilgi sahibi o lmak için birazda ilimizin özelliklerinden söz edelim.

Erzurum İli Hakkında Bilgiler

Erzurum ilkbaharda yemyeşil, kışın beyaz, yaz ve sonbaharda sapsarı (bozkır) görünümündedir. Orman ve fundalıklar
sarı çam ve meşe ağaçlarından ibarettir hayvan ve hayvansal ürünlerin satışını yapan Erzurum, bu alanda başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerin önemli bir tedarikçisi konumundadır.Tavukçuluk ve Arıcılığın yaygın olduğu ilde,özellikle sığır,mor karaman ırkı koyun ile keçi de beslenir. Ayrıca, Çoruh Vadisinde Akbaba, Kelebek, Boz Ayı, Dağ Keçisi, Yaban Kedisi ve Vaşak bulunur

Erzurum ilçeleri Yenişehir Yıldızkent Şükrüpaşa Dadaşkent Mumcu Gürcükapı Tebrizkapı Gez Ilıca Yunusemre Dadaşköy Dumlu Sanayii Hilalkent,den oluşmaktadır Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti olan Erzurum oldukça eski bir yerleşim birimidir. Palandöken Dağı eteklerinde kurulu olan kent son yıllarda kış turizmi açısından büyük önem kazanmıştır. Tarihi yönden çok zengin bir çok eseri barındıran ve adeta bir kültür merkezine benzeyen kent günümüzde önemli bir turizm potansiyeli taşımaktadır.

Erzurum Sohbet Odaları,Dadas Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page