Gaziantep Sohbet Odaları

Gaziantep Sohbet Odaları

admin     15-11-19     Chat, Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Gaziantep Sohbet Odaları     240 Defa Okundu

Gaziantep Sohbet Odaları | Gaziantep Chat Odaları

Gaziantep Sohbet Siteleri,Gaziantep Sohbet Odaları | Gaziantep Chat Odaları,Gaziantep Chat Siteleri,Simarik.NET Antep Mobil Sohbet,Simarik.NET Antep Mobil Chat güzei ilimiz antep ve antebin degerli halkına hizmetleri.

Gaziantep ili, Türkiye’nin güneyinde bir ildir. Başkenti 2015 yılında 1.931.836 nüfusa sahip olan Gaziantep şehridir. Komşuları kuzeyde Adıyaman, doğuda Şanlıurfa, güneyde Suriye ve Kilis, güneybatıda Hatay, batıda Osmaniye ve güneyde Kahramanmaraş’dır.Her ilimizin bir özelligi var konya dendigi zaman etli ekmek afyon denince afyon kaymagı amasya ilinde amasya elması marasta maras dondurması kütahyada hashas bunlar baslıca özellikleridir antep denincede akla ilk gelen baklavadır.

Dünyaca ünlü tereyaglı fıstıklı antep baklavası ve ikinci öne cıkan özelligi ise antep fıstıgı bunlar sadece ilimize ait mehur özellikleridir ve bizde simarik.net Antep Sohbet Sitesi olarak degerli anteplilere arkadaslık sohbet hizmetlerimizi kaliteli bir şekilde sunmaktayız.

Simarik.net Antep Radyo Yayınları

Antep ilimize canlı radyo  yayınlarımızda bedava olarak sunulmakta genel olarak türkçe müziklerin yayınlandıgı radyomuzda her ilin yerel sarkıları ve yerli yabancı sarkıların tamamı djlerimizin formatındadır özel istekleriniz dogrultusunda sediginiz her sarkıyı dinleme olanaklarına sahipsiniz.

Simarik.Net Oyun Siteleri

Sohbet,Muhabbet,Chat ,Canlı radyo yayınları ve eglenceli anlar için ziyartçilerimiz için tasarlanmış eglence odaları oyun odaları yarışma odaları sınırsız kullanımlarınız için sizleri beklemekte.

Simarik.net Gaziantep İli Tanıtımları

Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinin birleştiği noktada konumlanan Gaziantep Suriye’ye komşu sınır ilimizdir. Güneydoğu Torosların uzantıları olan Sof dağlarının bulunduğu ilde ayrıca Dülükbaba, Sam, Ganibaba ve Sarıkaya Dağları da yer almaktadır. İslahiye, Barak, Araban, Yavuzeli ve Oğuzeli ilin önemli ovalarını, Fırat Nehri, Nizip Çayı, Afrin Çayı, Merziman Çayı ve Alleben Deresi ise ilin önemli akarsularını oluşturmaktadır.

Halk arasında “Antep” olarak da anılan Gaziantep şehri, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan tarihi bir şehirdir. Bulunduğu bölgeye göre çok gelişmiş ve güzel bir şehir olduğundan kimileri burayı “Doğu’nun Paris’i” olarak da adlandırır.

Akdeniz ve kara ikliminin geçiş noktasında yer alan ilin güney kesimleri, Akdeniz ikliminin etkisinde olmakla beraber genel olarak yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. Yağış en fazla kış ve ilkbahar aylarında görülür.

İlçeleri:Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli’dir.

Gaziantep Sohbet Odaları | Gaziantep Chat Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page