Gümüşhane Sohbet Odaları

Gümüşhane Sohbet Odaları

admin     17-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Gümüşhane Sohbet Odaları     242 Defa Okundu

Gümüşhane Sohbet Odaları

Sohbet,Sohpet,Chat,Mobil Sohbet,Mobil Chat,Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Sohbet Siteleri,Simarik.NET Güzel sohbet mekanı,Türkiyenin en kaliteli sohbet sitesi olarak Vatanımızın güzel illerinden biri olan gümüşhane ilimize ve degerli gümüşhane halkına web girişleri ile mobil girişleri ile arkadaş edinme sitesi görevi yapmaktayız.

Sanal alemin sanal kullanıcıları olarak insanın sohbet chat ortamlarında farklı illerden yada farklı ülkelerde yasayan türk insanıyla tanışarak arkadas edinmesi güzeldir simarik.net arkadaslık sitesi olarak bizler bu konuda sizlere hizmet vererek arkadaslık cevrenizi geliştirmenize yardımcı olmaktayız.

Türkiyenin çeşitli illerinden ve yurtdışındaki çeşitli ülkelerden çok sayıda olmasada yeterince ziyaretçilerimiz bulunmakta hepside farklı yerlerden degişik kültürlerden gelen insanla olmalarına ragmen uyum içerisinde çok güzel diyaloglar kurarak arkadas olmaktaları sitemizde degerli gümüşhane halkını misafir etmek ve onlarlada arkadas olmak amacı ile şirin ilimiz gümüşhaneyede yer verdik ve bu ilimizin halkını sitemizde görmek isteriz.

Gümüşhane İli Hakkında Bilgiler

Simarik.net Gümüşhane İli Hakkında Bilgiler sunar.Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan, Türkiye’nin bir ilidir. Doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde Erzincan ile komşudur.
Gümüşhane, her yönüyle olduğu gibi iklim özellikleri bakımından da Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında bir geçiş teşkil etmektedir.

Yüksek Zigana dağlarıyla Karadeniz’in bunaltıcı nemli havasına set çeken, Kop engeliyle de Doğu Anadolu’nun şiddetli soğuklarının gelmesini engelleyen Gümüşhane dünya üzerinde ender yörelere sahip olan hoş bir iklime sahiptir.

Gümüşhane Dağları’nın Karadeniz’e bakan kesimleri kayın, meşe, ladin, köknar ve sarı çam ağaçalrından oluşan ormanlarla kaplı iken ormanları yok olmuş bozkır görünümüdeki güney kesimlerinde sadece sarıçam ağalarına rastlanılmaktadır.
Gümüşhane ilinin ilçeleri; Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul’dur.Kelkit : Gümüşhane’nin en büyük ilçesi olup, sınırları içinde önemli tarihi yerleşme merkezleri bulunmaktadır. Bizanslılar tarafından kurulan şehirde kalıntıları, surları kiliseleri, su yolları ve kanalları; kabartma eserler ve heykeller bulunmuştur.

Genellikle evleri taş, kerpiç, ahşaptır. Evlerin plan olarak arz ettikleri şema ortada bir avlu ve iki yana dizilmiş mekanlardan meydana gelmiştir. Evlerin alt katları ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları mutfak, banyo, wc, kiler ve günlük yaşamın diğer mekanlarından oluşur. Üst katlar ve çatı katı ise yatak odası ve misafir odaları şeklinde düzenlenmiştir. Evlerin dış görünümü doğal peyzaja olağanüstü uyum sağlamaktadır.

Gümüşhane Sohbet Odaları Gümüşhane Sohbet Siteleri

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page