Hakkari Sohbet Odaları

Hakkari Sohbet Odaları

admin     17-11-19     Genel, Mobil Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     Hakkari Sohbet Odaları     290 Defa Okundu

Hakkari Sohbet Odaları Hakkari Chat Odaları

Sohbet,Chat,Muhabbet,Arkadaslık Siteleri,Hakkari Sohbet Odaları Hakkari Chat Odaları,Simarik.net Türkiye Arkadaslık Sitesi,Simarik.net Avrupa Arkadaslık Sitesi üyelik işlemleri gerekmeden şifresiz sohbet,ücretsiz sohbet,bedava sohbet,javasız sohbet hizmetlerimizle Türkiyenin ili olan hakkari ilimize ve degerli halkına kaliteli hizmetlerimizle seviyeli sohbet imkanları sunmaktayız.

Hakkâri, Türkiye’nin doğusunda yer alan il ve en kalabalık altmış ikinci şehri. 2016 sonu itibarıyla 267.813 kişilik nüfusa sahiptir. Tamamı Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğusunda yer alır. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin kırk yedinci büyük ilidir.Hakkari’ nin İlçeleri  Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova 3 tane ilçesi bulunan ilimiz ilçelerinin az olmasına ragmen kalabalık bir nufusa sahip bu nasıl olur demekten kendini alıkoyamadım desem yeri var demekki merkezi kalabalık bir ilimiz .

Simarik.net Hakkari Mobil Sohbet Sitesi

Türkiyenin sohbet sitesi olursa mobil uyumlu girişleri olmazmı var sitemiz hem web girişleri hemde monil girişleriyle türk halkının hizmetindedir telefonla iletişimlerin sitelere girişlerin yogun oldugu günümüzde mobil uyumlu sitemizide kaliteli bir şekilde aktif ederek Türkiyenin her yerine ve avrupa ülkelerinin kullanımlarına javasız şifresiz üyeliksiz ücretsiz olarak sunduk girilerimizde he hangi bir sorunla karşılaşılmamakta ve bekleme yapmadan saniyeler içerisinde sohbet odalarımıza baglanarak muhabbete baslayabilirsiniz.

Hakkari İli Tanıtımları,Hakkari İli Hakkında Bilgi

Hakkari ili doğuda İran, güneyde Irak, batıda Şırnak, kuzeyde de Van illeri ile çevrilidir. Yüzey şekillerinin ana çatısını oluşturan dağlar, batı-doğu doğrultusunda yüksek bir kabartı şeklinde uzanırlar. Güneydoğu Toroslar yayının bu ildeki uzantılarına Hakkari Dağları adı verilir.

İlin en büyük düzlüğü Yüksekova’ nın kuzey ve doğusundaki dağların yamaçlarından doğan Nehil Çayı’ nın oluşturduğu Yüksekova’ dır. Bununla beraber yüksek dağların doruklarında ve doruğa yakın yerlerde çok sayıda göl vardır bunların içinde en önemlisi Gelyana Gölü’ dür.

İklimi: Hakkari’ de karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle kışları soğuk ve sert geçmektedir. Yazları ise sıcak ve kuraktır.

Hakkâri yöresinin genel olarak iklim özelliklerine bakıldığında, Doğu Anadolu’nun şiddetli karasal ikliminin bütün bileşenlerinin görüldüğü bir yöre olduğu ve bu bileşenlerin iklim elemanlarına yansıdığı görülmektedir. Bölgenin doğusuna ve kuzeydoğusuna doğru gidildikçe karasallığın şiddeti artmasına karşılık, güneydoğusuna gidildiğinde bu etki özellikle de alçak kesimlerde tedrici olarak azalmaktadır. Bölgenin denizlerden uzaklaşması, yükseltisinin artması ve bunun yanında yaz ve kış devrelerinde farklı hava kütlelerinin tesiri altında kalması dolayısıyla kışların çok uzun şiddetli ve karlı, yaz mevsiminin ise çok kısa ve oldukça sıcak geçmesine neden olmaktadır.

Hakkari Sohbet Odaları Hakkari Chat Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page