Hatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet Odaları

admin     18-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Hatay Sohbet Odaları     297 Defa Okundu

Hatay Sohbet Odaları

Sohbet,Chat,Yetişkin Sohbet,Hatay Sohbet Siteleri,Hatay Chat Odaları,Hatay Sohbet Odaları,Simarik.net Hatay Chat Siteleri,Matraksohbet sitesi,Sevdasohbet,asksohbet, Her alanda hizmet veren sitemiz bügün Hatay ili ve hatay halkına hizmetlerini dile getirmek amaclı makalemize baslamış bulunuyoruz öncelikle degerli hatay ilimiz halkına sitemiz simarik.net sohbet odası,ndan selamlar sevgiler.

Sohbet siteleri,mizde şirin ilimizin degerli halkına hizmetlerimiz web giriş mobil girişlerimizle arkadaslık muhabbet hizmetleri sunmaktayız chat ortamında veya diger odalarımızın tamamında ziyaretçilerimiz vakit geçirmekde ve her odada insanlarla sohbet etmekteler edilen sohbet,ler seviyeli ve hoş sohbet,lerdir.

Günün her saatinde canlı yayınlar sunan radyomuz oyun odalarımız yarışma odalarımız ücrtsiz üyelik işlemleri gerekmeden şifresiz javasız kullanımlarınız için kaliteli bir şekild sizleri beklemekte.

Hatay İli Hakkında Bilgiler

Hatay, Akdeniz Bölgesi’nin doğu ucunda Suriye ve Lübnan dağları arasındaki El Bekaa Vadisi’ni içine alan Gor Çukurluğu’ndan oluşan bir sınır ilimizdir. Kuzeyden Güneybatıya doğru uzanan Nur Dağları (Amanos) ve Kel Dağ ile Suriye platoları arasında kalan ilin verimli topraklarına sahip olan Amik Ovası, batıda şerit halinde uzanan bir kıyı ovasını oluşturur.

Antakya yöresini çekici kılan ve tarihi boyunca göçlere açık olmasını sağlayan, yaşamı kolaylaştıran iklim koşulları ve verimli topraklarının yanı sıra Anadolu’yu Çukurova yoluyla Suriye ve Filistin’e bağlayan yolların kavşak noktasında bulunmasıdır. Ayrıca Mezopotamya’dan Akdeniz’e çıkmak için kullanılabilecek en uygun limanlar yine bu bölgededir.

İlin başlıca akarsuları Asi, Karasu ve Afrin nehirleridir. İki tane sulama amacıyla kullanılan baraj bulunmaktadır. Birisi karasu üzerinde kurulmuş olan Tahtaköprü Barajı, diğeri ise Bohsin Çayı üzerinde kurulmuş olan Yarseli Barajı’dır.

Türkiye,nin güzel ili hatayın özellikleri sadedce bunlardan ibaret degildir hatayın insanları nasıldır özellikleri nelerdir bilemem ilimiz insanlarını bulundugum sehirde gelen satıcılardan biliyorum yerli halktanmı yoksa göçmenlermi bilemem nereden geldiklerini sorunca hataydan diyorlar.

Hatay ili Bitki örtüsü bakımından Ardıç, Meşe, Kayın, Kızılcık, Kavak, Çınar ağaçlarından oluşan geniş ormanlık alanların dışında Mersin, Defne, Kekik ve Lavanta bitkileriyle kaplı makilikler de bulunur.

Hatay ilinin ilçeleri; Altınözü, Belen Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu , Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’dır.

Hatay Sohbet Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page