Iğdır Sohbet Odaları

Iğdır Sohbet Odaları

admin     19-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Iğdır Sohbet Odaları     213 Defa Okundu

Iğdır Sohbet Odaları

Iğdır Sohbet Odası,Iğdır Sohbet Siteleri,Iğdır Chat Odaları,Iğdır Chat Siteleri,Iğdır Sohbet Odaları,Simarik.net Iğdır Mobil Sohbet Odaları,Simarik.net Iğdır Mobil Chat Odaları Türkiyenin illerine sunmuş oldugu hizmetleri her gün bir ilimize ait yazılan sohbet sitesi makalesi,nde bugün sır ığdır ilimizde yani ilimizin halkına hizmetlerimiz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen Simarik.net sohbet odaları üzerinden çok sayıda online ziyaretçilerle sohbet ederek, yalnız ve sıkıcı geçirdiğiniz boş zamanlarınızı sitelerimizde yeni insanlarla sohbet ederek eglenceli bir şekilde geçirebilirsiniz yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuracağınız sitemiz üzerinden  Güvenilir sohbet odaları ve seviyeli sohbet sitesi ile sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Iğdır Mobil Sohbet Sitesi

Sohbet chat odaları,mıza mobil uyumlu girişlerimizlede katılma imkanlarına sahipsiniz akıllı telefonlarımızın bizlere sundugu en güzel avantajlardan bir tanesi sohbet sitelerine katılma olanaklarımızın bulunması sabit bir yerde bulunmak zorunluluğumuz mobillerimiz ile artık günün her saatinde bulundugumuz her ortamdan siteleri ziyaret etmemizi saglamış oldu simarik.net chat siteleri girişlerindede kaliteli olarak aktif edilmiş mobil girişleride bulunmakta dünyanın her yerinden ziyartlere açık olan mobil hizmetimiz sizlere kaliteli ve ücretsiz olarak sunulmuş olup ziyaretlerinizi beklemekte.

Simarik.net Iğdır İli Hakkında Bilgiler

Iğdır, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve Türkiye’nin en doğusunda yer alan bir ildir. Merkezi Iğdır kentidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum – Kars Bölümü’nde yer almaktadır. 27 Mayıs 1992 tarihinde Kars ili’nden ayrılarak Türkiye’nin 76. ili olmuştur. 4 ilçe, 8 belediye ve 157 köyden oluşur.

Iğdır’ın kuzey ve kuzeydoğu sınırını, Aras Nehri ve bu nehrin oluşturduğu Türkiye-Ermenistan sınırı oluşturmaktadır. Doğusunda Türkiye-Azerbaycan’ın Nahçıvan zerk Cumhuriyeti sınırı ve güneydoğusunda Türkiye-İran sınırı yer almaktadır. Güneyinde Ağrı ili (Doğubeyazıt ve Taşlıçay ilçeleri) bulunmaktadır. Bu sınır kabaca doğu-batı doğrultusunda uzanan ve Doğu Torosların doğudaki uzantısı olan Karasu-Aras sıradağlarından oluşmaktadır.

Iğdır ilinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Sanâyi ve turizm sektörü fazla gelişmemiştir. Tarım: Aras Nehrinin suladığı Iğdır Ovası, önemli tarım alanıdır. İklimin uygun olması sebebiyle, ovada pamuktan şeftaliye kadar çeşitli bitki ve meyve yetiştirilir. Başlıca tarım ürünleri şeker pancarı, buğday, arpa, patates ve pamuktur. Hayvancılık: Geniş yaylalara sâhib olan Iğdır’da hayvancılık önemli gelir kaynağıdır. En çok koyun yetiştirili.

Iğdır Sohbet Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page