Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat

Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat

admin     04-05-20     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat     156 Defa Okundu

Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat

Sohbetibol,İyiSohbet,Cicisohbet,bolsohbet,arkadaslık sitesi,Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat,Simarik.NET Karadeniz arkadaslık sitesi hizmette sınır tanımayan Türkiye sohbet chat sitesi olarak Türkiye ile sınırlı kalmayan sitemiz ülke sınırlarına tasarak yurt toprakları dışında bulunan yabancı ülkelerin tamamına kaliteli seviyeli arkadaslık dostluk sohbet imkanları sunmakta.

Türkiyenin tamamını kapsayan hizmetlerimiz  yurt içinden bir çok ilden ilceden ziyaretçilerimizin katılımlarını saglamaktadır aynı sekilde yurtdışı hizmetlerimizle yabancı ülkelerde yasayan gurbetçi kardeşlerimizede ev sahipligi yapmaktayız sitemizde her yastan beyler bayanlar hizmetlerimizden faydalamaktadır bugün konumuz karadeniz bölgesine hitap etmekte ve karadeniz halkına sitemizde bu bölgemizde yer alan illerden ilçelerden bir çok ziyaretçimiz bulunmaktadır.

Türkiyenin yesil vadisi doga olarak nerdeyse vatanın en güzel dogasına sahip olan karadenizde bir çok il bulunmaktadır bizler sohbet sitesi olarak karadenizli laz kardeslerimize arkadaslık ve sohbet hizmetleri sunmaktayız her yerden oldugu gibi girilerimiz mobil ve web üzerinden yapılan sitemize karadenizde yasayan insanlarımızda aynı şekilde katılabilirler üyeliksiz ücretsiz girişlerimizde yapmanız gereken tek işlem rumuz belirlemek ve giriş butonuna tıklamanız olacaktır bekleme yapmadan anında sohbete baslayıp kendinize diger bölgelerden bir çok insanla arkadaslıklar edinebilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi Ve Özellikleri

Türkiyenin kuzeyinde, Sakarya’nın doğusundan Gürcistan’a kadar Karadeniz’e paralel olarak bir şerit gibi uzanır. Gürcistan, D. Anadolu, İç Anadolu ve Marmara Bölgeleriyle ve adını aldığı deniz ile komşudur.

Bölgenin kıyı kesiminde Karadeniz İklimi görülür. İklim bu alanlarda her mevsim yağışlı ve ılımandır. En fazla yağışı sonbaharda, en azını yazın alır. Bitki örtüsü Ormandır. Bölge orman bakımından ilk sırada gelir. Yağışlı ve ılık olduğu için yangın çok azdır. En fazla yağış alan bölgemizdir. Rize’de en fazla alan şehirdir.
İç kesimlerde iklim karasallaşır. Dağların bu güney yamaçlarında yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve kar yağışlı bir iklim görülür. En fazla yağışı ilkbaharda, en azını yazın alır. Bitki örtüsü ise buralarda Bozkırdır.Yağışın bol olması sayesinde orman ve akarsuların su miktarları fazladı

Karadeniz İklimi’nde yetişen tarım ürünleri şunlardır; Çay, fındık, mısır, zeytin, turunçgil, tütün, elma, şeker pancarı, soya fasülyesi, keten- kenevir ve  turunçgiller gelmektedir.
Türkiye’de çay üretiminin tamamı Karadeniz Bölgesi’nden karşılanır. Karadeniz’in tüm kıyı şeridinde ise mısır üretilir.
Son zamanlarda ise Trabzon ve Rize çevresinde kivi yetiştirilmeye başlanmıştır.

Karadeniz bölgesinde yer alan illerimiz Bolu Düzce Zonguldak Karabük Bartın Kastamonu Çorum Sinop Samsun Amasya Tokat Ordu Giresun Gümüşhane Trabzon Bayburt Rize Artvin illeridir

Karadeniz Sohbet Odaları Karadeniz Chat

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page