Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet Odaları

admin     02-12-19     Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Kars Sohbet Odaları     273 Defa Okundu

Kars Sohbet Odaları

Kars Chat Odaları,Kars Sohbet Siteleri,Kars Chat Siteleri,Kars Sohbet Odaları,Simarik.net Kars Mobil Sohbet Sitesi,Simarik.net Kars Mobil chat Sitesi olarak muhabbet hizmetleri sunmaktayız.

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer alan il. Nüfusu 287.654 kişidir. İl sınırları içerisinde 1 üniversite bulunmaktadır: Kafkas Üniversitesi, Doğusunda Ermenistan ile sınırı bulunmaktadır, İdari merkezi aynı adlı Kars şehridir ve simarik.net sohbet sitelerimiz bu güzel ilimize bedava sınırsız seviyeli sohbet hizmetleri kaliteli güvenli huzurlu sohbet odaları olarak kars halkına dünyanın her yerinden insanlarla arkadas olmalarına aracı olmaktayız.

Kars mobil sohbet chat imkanları

mobil uyumlu girişlerimiz degerli karlıların telefonlarla giriş yaparak rahat bir sekilde arkadslık kurmalarını ve muhabbet etmelerini saglamakta sitelerimiz ücretsiz üyeliksiz hizmetlerle çeşitli odalarıyla degerli karslılara hitap etmekte odalarımız oyun yarışma özel odalar radyo odamız olarak sizlere kaliteli bir şekilde sunumuştur.

Kars Hakkında Bilgiler

Kars’ ın İlçeleri: Akkaya, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim ve Susuz’ dur. Kars ili Doğu Anadolu Bölgesi’ nin kuzeydoğu kesimlerinde yer almaktadır. Büyük bir plato özelliği gösteren il coğrafyasında genel olarak bitki örtüsü bozkır görünümündedir. Yalnız Sarıkamış ilçesinde çam ormanları bulunmaktadır. Kağızman ilçesinde bağ ve bahçecilik yapılmaktadır.

Kaşarı ve balının yanı sıra, Kars zengin ve renkli bir mutfağa sahiptir. Yöreye özgü belli başlı yemekler; umaç helvası, elma dolması, hörre un çorbası, evelik adlı bitkiden yapılan evelik aşı, ekmek üzerine kızgın yağ ve yoğurt dökülerek yapılan ekmek aşı, pişi, kuymak, hengel mantı yarma buğdaydan yapılan haşıl, bozbaş, kemikli ve parça etten yapılan ve bir çeşit çorba olan piti, sultani üzümle yapılan pilav ve Kars böreğidir.

Gerisini bilmem ama kars kasarını mutlaka yemenizi tavsiye ederim yeni kars kasarı eski kars kasarı her ilde ilçede türkiyenin her yerinde peynir reonlarını süslemekte biraz pahalı bir peynir çeşidi ama lezzeti güzel balı zaten malum dogal sekersiz ve katkısız bal ayrıca fiyatıda el yakmakta .

Kars ilinde sert bir yüksek yayla iklimi hüküm sürer. Sibirya yüksek basınç merkezinin tesiri altındadır. Kış yedi ay sürer. Kar yağışı fazladır bu ilimize gitmedim ama televizyonda gördüğüm kadarı ile gerçekten çetin bir kış mevsimi yasanmakta görünen karın kalınlıgı ve sogugu nedeni ile oradaki insanların nasıl yasadıklarınıda merak etmiyor degilim.

Kars Sohbet Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page