Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu Sohbet Odaları

admin     29-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Kastamonu Sohbet Odaları     257 Defa Okundu

Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu Sohbet Siteleri,Kastamonu Chat Odaları,Kastamonu Sohbet Odaları,Simarik.net sehirler sohbet odaları,Simarik.net Kastamonu Mobil Sohbet Odaları,ailece sohbet keyfi,ni yasatan sitelerimizde tam bir aile sıcaklığında iletişimler kurularak çıkarsız samimi arkadaslıklar edinilmekte,muhabbet sitelerimizde kaliteli hizmetlerimiz yanında seviyeli olarak sohbet yapılmaktadır.

Türkiye,nin tüm sehirlerini yazmayı hedefleyen sitelerimizde bugün kastamonu ilimize yer vererek degerli kastamonu halkına hitaben sunmuş oldugumuz hizmetlerimize yer verecegiz şimdiye kadar çok sayıda ilimize hitaben yazılan makalelerimizin google sayfalarında yerini almasından dolayı çoğu ilden ve bu illerde yer alan ilçelerden ziyaretçilerimiz sitelerimize katılmışlardır bu demektirki sehirler adına yazılan yazılarımızla hedeflerimize ulaşmamızdır ve daha çok ilimizden arkadslıklar edinmek onları tanımak amaclı vatan topraklarında yer alan illerimizin tamamına sırasıyla yer verecegiz.

Kastamonu İli Halkına Hizmetlerimiz

Simarik.net online sohbet sitesi olarak degerli kastamonu halkına mobil uyumlu girişlerimiz ile mobil sohbet ve web girişlerimizle ücretsiz üyelik işlemleri gerekmeden sınırsız katılım imkanları saglamaktayız site içerisinde canlı yayınları bulunan radyo odamız sizlere eşşiz müzik ziyafeti yasatmaktadır,oyun odalarımız yarışma odalarımız özel odalarınız kaliteli bir şekilde sizlere sunulmuş olup katılımlarınızı beklemekte sitelerimize ulasmak için site adımızı yazıp bir rumuz belirleyerek giriş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kastamonu İli Hakkında Bilgiler

Kastamonu, Türkiye’nin kuzey kesiminde, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ildir. İlin komşularını Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın illeri oluşturmakta olup, ilin ayrıca kuzeyde Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır.

Kastamonu İli’nde iki ayrı iklim tipi görülmektedir İlin kuzeyinde Karadeniz iklimi egemenken, güneyde İç Anadolu ikliminin etkilerine rastlanmaktadır. İlin iklimini biçimlendiren etkenlerin en önemlilerinden biri yeryüzü şekilleridir. Kastamonu İli’nin kuzeyinde kıyıya paralel olarak uzanan Küre Dağları, ilin kıyı kesimleri ile iç kesimler arasında bir engel oluşturmaktadır. Bu nedenle, iç kesimlere doğru Karadeniz ikliminin etkisi giderek azalmakta, yerini İç Anadolu ikliminin sert ve karasal özellikleri almaktadır.

Kastamonu ilinde orman ve fundalıklar önemli bir oran teşkil etmektedir  ormanlar daha fazladır  ve Kastamonu İl merkezinin kuzeyinde sahil şeridi boyunca uzanan dağ silsileleri üzerinde iyice sıklaşır ve bu bölgeler sık orman bölgesidir.İlin Güneyinde Ilgaz bölgesinde de yaprağını dökmeyen oldukça sık orman örtüsü hakimdir, ilde genelde orman ağaçları Kızılcam, Karaçam, Sarıçam, Göknar, ardıç gibi ibrelilerle Kayın, Meşe, Kavak, Kestane ve Çınar gibi yapraklılardan oluşmaktadır. Ayrıca Ormangülü, Çobanpüskülü, Kocayemiş, Böğürtlen, Yabani fındık gibi ağaççıklar da görülmektedir. Yağış ve nem oranı yüksek olduğundan zengin bir orman altı örtüsü vardır.

Kastamonu ilinin ilçeleri; Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü ve Tosya’dır.

Kastamonu Sohbet Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page