Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

admin     29-11-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Kayseri Sohbet Odaları     206 Defa Okundu

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Siteleri,Kayseri Chat Odaları,Kayseri Arkadaslık Sitesi,Kayseri Sohbet Odaları,Kayseri Chat Siteleri, simarik.net vatan sohbet siteleri olarak Türkiyenin bir birinden güzel olan illerine sırası ile seslenişlerimiz olan makalelerimizi yazmaktayız bügün sıra pastırması sucugu ile ünlü kayseride ve degerli halkına hizmetlerimizde.

Vatanımızın her ili ilçesi her köşesi dogasıla kültürüyle bugünü ve tarihiyle hepsinde essiz güzelliklere sahiptir Türkiye,nin sohbet chat siteleri olarak bizlerde vatan topraklarında yasamlarını sürdüren tüm illere mensup insanları tanıma amaçlı önce sitelerimizin varlığından haberdar edecek sonrada onların sitemizi ziyaret etmeleriyle tasısacak arkadas olacagız.

Hepimiz için degişi yerlerden degişik kültürlerden arkadas edinmemiz çok güzel bir avantaj bu sayede gidip görmedigimiz illerdeki yasayan insanlarla tanısacak ve onların yasadıkları yerler ve kültürleri hakkında bilgiler edinmiş olacagız.

Kayseri İli Hakında Bilgiler

Kayseri İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes Dağının eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir.

Kayseri ekonomisi tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi ile kalkınmaktadır. Kayseri, Türkiye’nin ticaret merkezi şehirlerindendir. Tarım için topraklar oldukça elverişlidir. Sebze ve meyve yetiştiriciliği oldukça zengindir.

Kayseri’de tavukçuluk ve arıcılık önemli bir yere sahiptir. Kayseri’de üretilen sucuk ve pastırma Türkiye çapında önemlidir.Bitki Örtüsü Kayseri il topraklarında, ovalarda olduğu gibi dağ ve tepelik alanlarda da bozkır bitki örtüsü egemendir. İlin yüksek kesimlerinde yer yer iyi orman örtüsüne de rastlanırsa da topraklar genellikle bozuk orman ve çalılıklar ile kaplıdır.

Bu duruma gelmesinde eski orman örtüsünün insan eliyle yok edilmesinde büyük payı vardır. İlin güney kesiminde toros dağlarının yer aldığı bölümde kara çam, kızıl çam, kök nar, ladin ve meşe türleri bulunmaktadır. İyi sayılabilecek nitelikteki ormanlar Tomarza, Yahyalı ve Develi ilçeleri çevresinde yer almıştır. Ormandan yoksun kalmış olan iç kesimlerdeki dağlarda ise seyrek çalılarla birlikte otluklar geniş yer tutar.

Dağlar arasındaki çöküntü havzalarında ve ovalarında önceleri bozkır örtüsünün egemen olmasına karşılık, bu kesimler daha sonra geniş ölçüde tarım alanı durumuna getirilmiştir. Dağların etek bölümleri ise genellikle dağlık ve bahçeliktir. Dağların yüksek kesimlerinde güvenlikler (altragalus soyundan dikenli, yastık biçimli bitkiler), otluklar ve bunların arasında dikenlikler ve yüksek dağ çayırlarına rastlanmaktadır.

Yeşilhisar, Felahiye, Özvatan, Talas, Yahyalı, Tomarza, Sarız, Sarıoğlan, Pınarbaşı, Melikgazi, Kocasinan, Develi, İncesu, Hacılar, Bünyan ve Akkışla Kayseri’nin ilçeleridir.

Kayseri Sohbet Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page