Konya Sohbet Odaları

Konya Sohbet Odaları

admin     08-12-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Konya Sohbet Odaları     258 Defa Okundu

Konya Sohbet Odaları

Konyasohbet,Konyachat,Konya mobil Sohbet,Konya Chat Odaları,Konya Sohbet Odaları,Konya Sohbet Siteleri,Konya Chat Siteleri,simarik.net konya ili hizmetleri Türkiye,nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan kona ilimiz konya ovasıylada Türkiyenin tamamına tarım alanında hizmet vermektedir.

Konya İli, Orta Anadolu’da bir Türkiye ilidir. İl başkenti Konya şehridir. Bölgeye göre Türkiye’nin en büyük ilidir dünya genelinden bir çok yerli yabancı çok sayıda turistleride agırlamaktadır özellikle ilimiz tarihiylede ilginç bir özellige sahip olmasından dolayı insanların ilgi odagı olmustur.

Konya mutfağı her yönden oldukça zengin. Fırın kebabı, sadece bu şehre has olan etliekmeği, yanında hamuruyla birlikte arabaşı çorbası, bakır tepside pişmiş su böreği ve daha sayamadığımız kadar lezzeti bünyesinde barındırıyor ve etli ekmegi tandır kebabıda dünyaca konusulan yemekleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Konyaya gelipte etli ekmek ve tandır kebabı yemeden dönmeyen yoktur konyanın basta gelen özelligi ise HZ.Mevlananın türbesi her yıl binlerce yabancı yerli nsanların akımına ugrayan mevlana türbesi hacı adaylarınında ilk duragıdır.

9000 yıl öncesinin tarihini barındıran Çatalhöyük ile Ereğli’deki Neo-Hitit dönemi yapısı olan İvriz gerçekten ziyaret edilesi mekanlar.digerini bilmem ama ivriz konyanın eregli ilçesinde bulunan bir köydür hititler döneminden tarihi kalıntıların bulundugu ivriz yer altı kaynaklarından cıkan suyuylada eregli hakının içme suyu olarak kullandıkları bz gibi bir sudur su okadar soguktur kaynaktan ivrizin içerisinde akan ivrizv barajında bir saniye bile durmak mümkün degil.

İvrizin insanlar için çekici olması çok sayıda balık lokantaları yemyesil dogası buz gibi suyu her yıl çok sayıda insanın ziyaret ettigi ivriz ayrıca yeni evlenen çiftlerinde düğün öncesi veya sonrası damatlıklarıyla gelinlikleriyle ziyaret ettikleri güzel bir o kadarda şirin yerdir eregliye yolu  düşenlerin mutlaka ivrizi ziyaret edip lezzetli ızgara balık yemeleri ve buz gibi tatlı suyundan içmelerini tavsiye ederim.

Konya iklimi ve eregli iklimi aynıdır kışın soguk yazları gündüz sıcak geceleri serin bir iklime sahiptir hatta yazın bile baska yerlerde geceleri sıcaktan bunalırken konyada üşüyeceginize eminim birde kış mevsimi soguk ayaz geçmese bende okadar üşümezdim diyor ve sözlerimi burada noktalarken hepinizi simarik.net siteleri,mize davet ediyorum.

Konya Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page