Muş Sohbet Odaları

Muş Sohbet Odaları

admin     10-12-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Muş Sohbet Odaları     173 Defa Okundu

Muş Sohbet Odaları

Sohbet,Chat,Muhabbet,Muş sohbet siteleri,Muş chat odaları,Muş Chat Siteleri,Simarik.net Muş Mobil Sohbet Ülkemizin güzel illerinden bir olan muş Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ildir  ilimizin ilçeleri ise İlçeleri: Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto’dur.

Türkiyenin hizmet veren sohbet siteleri olarak bizlerde dogu anadoluda yer alan bu ilimize ve ilimiz halkına engüzel sekilde hizmetler vermeye özen göstermekteyiz yabancı ülkelere ve vatan toprakları içerisindeki tüm illerimize oldugu gibi bu ilimizede seviyeli sohbet,lerle arkadaslık imkanları vermekteyiz.

Sitelerimizde dünyanın bir çok ülkesinden ziyaretçilerimiz bulunmaktadır ziyaretçilerimizin tercihlerini bizlerden yana kullanmaları sohbet lerimizin seviyesi hizmetlerimizin kalitesi ve güvenilir olmamızdır huzurlu bir ortamda yapılan muhabbetler insanların zamanlarını sorunsuz ve eglenceli bir halde geçirmelerini saglamaktadır.

Chat siteleri,miz üyeliksiz şifresiz javasız girişleriyle mobil sohbet web sohbet imkanları sunmakta ücretsiz kullanım süreniz ayrıca sınırsız olup dilediginiz kadar sitelerimizde zaman geçirerek radyomuzda  müzikler dinleyerek oyun odalarımızda yarışmalar yaparak keyfli bir şekilde sohbet,ler ederek arkadaslıklar kurabilirsiniz.

Muş İli Hakkında Bilgiler

Muş ili Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van bölümünde yer almaktadır. Fırat Havzası içinde kalan Muş il alanının önemli akarsuları Murat ve Karasu ırmaklarıdır. İlin başlıca gölleri ise Haçlı (Kazan), Büyük Hamurpet (Akdoğan), Küçük Hamurpet ve Kaz (Gaz) gölleridir. Karasal iklimin etki sahası içinde yer alan Muş ilinin bitki örtüsü tiplerini step (bozkır) bitkileri, çayır otları ve meşe ormanları oluşturur.

İklimi: Muş, genel olarak Doğu Anadolu Bölgesinin sert ve karasal iklimin etkisi altındadır.Geleneksel Muş Evleri
Yerleşim düzeni ve sokak dokusu esas itibari ile tipik bir Türk kenti havasını yansıtan Muş’un, konut mimarisinin oluşumunda temel etki, diğer yörelerimizde de olduğu gibi milletimizin örf ve adetlerinden kaynaklanan hayat tarzı ve ihtiyaçlarıdır. Ayrıca gelenekleri, iklimin ve coğrafyanın zorlayıcı gerekleri de bu oluşumdaki diğer etmenlerdir.

Bölgedeki diğer illerin yerleşimlerine benzeyen sokak dokusu içinde yer alan evler, genellikle havuş (avlu) gerisinde yükselen iki katlı yapılardan ibarettir.

Muş zengin bir mutfağa sahiptir. Hayvancılığın etkisiyle et, yöre beslenmesinde temel öğe durumundadır. Başlıca mahalli yemekleri; Muş köftesi (hafta direği), domatesli lahana dolması (kırkçikli kelem dolması), hez (hasut) dolması, çorti, keşkek, cavbelek, mırtöge ve hersedir.

Muş Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page