Osmaniye Sohbet Odaları

Osmaniye Sohbet Odaları

admin     14-12-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Osmaniye Sohbet Odaları     165 Defa Okundu

Osmaniye Sohbet Odaları

Osmaniye Sohbet Siteleri,Osmaniye Arkadaslık Siteleri,Osmaniye Mobil Sohbet,Osmaniye Sohbet Odaları,Osmaniye Mobil Chat,Simarik.net Osmaniye Sohbet Chat Sitesi en güzel samimi arkadaslıkların yasandıgı odalarımızda kendinize farklı yerlerden çok sayıda insanlarla iletişimler kurarak arkadas cevrenizi geliştirebilirsiniz.

Türkiyenin her sehrinden ve yabancı ülkelerin bir çoğundan sitelerimize giriş yapan beyler bayanlar bulunmaktadır çeşitli sehirlerden arkadas edinmek yada kendi bulundugunuz yerden veya yurt dışında yasayan beylerden bayanlardan arkadas edinmek istiyorsanız bizim mekanımız sehirler sohbet,Avrupa sohbet hizmetleri sunmaktadır ve arkadas arayan sizlerle tanısarak arkadas olmayı beklemekteler.

Bugün siz degerli kullanıcılarımıza ve osmaniye halkına hizmetlerimizi tanıtacagız dünyanın her yerinden sorunsuz olarak ücretsiz üyeliksiz olarak mobil sohbet girişlerimiz ve web girişlerimizi kullanarak odalarımıza katılabilir site içerisinde bulunan radyo odamızdaki canlı yayınlarımızı keyfle dinleyerek oyun odalarımızda arkadaslarınızla birlikte yarıoşarak zamanınızı eglenceli hale getirebilirsiniz.

Osmaniye İli Hakkında Bilgiler

Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ilidir. 1933’e kadar il olan Osmaniye’ nin eski adı Cebelibereket’ tir. O tarihte Adana iline bağlanmış, 24 Ekim 1996 tarihinde yapılan yasal düzenlemeyle tekrar il olmuştur

Osmaniye’nin batı kesiminde, Adana ovasının doğuya doğru olan düzlükleri uzanır. Güneyinde İskenderun körfezinden doğuya doğru uzanan Amanos dağları (Gavur dağları), kuzeybatı yönünde Toros dağları, doğusunda Dumanlı ve Düldül dağları mevcuttur. Dağlar ile ovalar arasında hafif engebeli araziler mevcuttur. Ovalık araziler en çok merkez, Toprakkale, Kadirli ve Düziçi ilçelerinde bulunmaktadır.

Osmaniye iklimi dağlık ve ovalık alanlarda farklılıklar göstermekle birlikte Akdeniz iklimi etkisindedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Yaz aylarındaki aşırı sıcaklar yayla kültürünü geliştirmiş ve bölgede sayıları 40-50’leri bulan irili ufaklı yaylalar kurulmuştur. Bunlardan Zorkun Yaylası yazın 60-70 bin nüfusu ile en büyüklerindendir.

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilimizde tipik bitki örtüsü makiliktir. Maki alanlarından yüksek kısımlara çıkıldıkça iğne yapraklı çam ormanlıkları başlar. Daha yükseklerde ise Ardıç, Köknar, Sedir, Gürgen, Meşe vardır. Toros ve Amanos Dağları endemik bitki bakımından oldukça zengindir.

Osmaniye ilinin ilçeleri; Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’dir.

Osmaniye Sohbet Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page