Rize Sohbet Odaları

Rize Sohbet Odaları

admin     14-12-19     Chat, Genel, Sohbet, Sohbet Odaları     Rize Sohbet Odaları     174 Defa Okundu

Rize Sohbet Odaları

Karadeniz Sohbet Sitesi,Rize Sohbet Siteleri,Rize Chat Odaları,Rize Sohbet Odaları,Rize Chat Siteleri,karadeniz bölgesi,ne ait şirin ilimiz rize halkına Simarik.net Rize Mobil Sohbet sitemiz tarafından sunulan hizmetlerimizi belirtmeden önce buradan tüm karadeniz halkına merhabalar.

Türkiye arkadaslık sitesi olarak ülkemizideki bölgelerin tamamına  muhabbet ,sohbet hizmetleri sunan sitemiz konu baslığındada belirtmiş oldugu gibi karadeniz bölgemizde yer alan rize ilimize sunulmaktadır.

Simarik.net Rize Arkadaslık Odası

Sohbet odalarımız seviyeli sohbetlerin yapıldıgı arkadaslık sitesidir odalarımız içerisinde dünyanın her yerinden her yasta beyler bayanlar bulunmaktadır ve özellikle bayan arkadasların bulundugu ortamlarda kurulan iletişimlerin ahlaka uygun olması gerekmektedir .

Bizler için arkadas kavramı ailedir her biriniz ailemizin bir üyesi olarak görülmektesiniz dünya geneline sunmuş oldugumuz hizmetlerimiz çeşitli ülkelerden ve ülkemizin her yerinden ziyaretçilerimiz bulunmaktadır ve aramıza yeni yeni katılan arkadaslarda bulunmakta kendinize sohbet odalarımız içerisinde seviyeli iletişimlerle farklı yerlerden bir çok insanlarla arkadas olma imkanlarına sahipsiniz.

Arkadaslık sohbet imkanları sunan sitemiz tarafından canlı radyo yayınlarıda dinleme olanaklarınız bulunmaktadır mobil ve web girişlerimizden ziyaret edeceginiz odalarımızda eglenmek içinde oyun odalarımız yarışma odalarımız hepside ücrtsiz üyeliksiz kullanımlara acıktır.

Rize İli Hakkında Bilgiler

Rize, Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz’e sahili olan bir ildir. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Rize’nin, batısında Trabzon, doğusunda Artvin, güneybatısında Bayburt, güneyinde Erzurum illeri bulunur.

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Rize, bölgenin en karakteristik özelliklerini gösterir. Anadolu’nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır. Dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

Yörede lahana ve hamsinin özel bir yeri vardır. Çünkü bütün yemek çeşitleri bunlar etrafında yoğunlaşmıştır. Belli başlı yemek çeşitleri; Ayran doğraması, çılbır, çırıhta, çirmulis, fasulye tavalisi, hamsili pilav, hamsili ekmek, hamsi kuşu, hamsi tavalisi, herse, hoşme, kabak felisi, kabak sütlisi lahana çorbası (vurma lahana), minci, muhlama, ormanlı hamsi, paluze, papara pasmanika, pekmezli kabak , sarma (lahana sarması)dır.
Orman üst zonunun üzerinde bulunan yaylalarda ve çayırlık alanda arıcılık yapılmaktadır. Kimyevi maddenin henüz ulaşamadığı çiçek çeşitliliğinin ve diğer avantajların desteklediği üretim yörede “Anzer Balı” ile dünyaca ünlüdür.

Rize ilinin ilçeleri; Ardeşen, Çamlıheşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere, Kalkandere ve Pazar’dır.

Rize Sohbet Odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page