Sohbet Etmenin Psikolojide Katkıları

Sohbet Etmenin Psikolojide Katkıları

admin     13-04-22     Mobil Chat     Sohbet Etmenin Psikolojide Katkıları     67 Defa Okundu

Sohbet Etmenin Psikolojide Katkıları

Sohbet ederken karşımızdaki kişi ile iletişim esnasında mümkün mertebe kendi bilincimiz yerinde olsun. Kimi insanlar evlerinde oturduğu yerde alkolün dozunu kaçırıp kafası güzel bir şekilde chat sitelerine giriş yapmaktadırlar. Ve bu kişiler alkolün etkisiyle kendilerini kimi zaman çok zengin birisi bir iş adamı ya da bir ünlü gibi tanıtırlar ve sizleri kötü emellerine ortak etmek isterler. Bu tarz kişileri elbette göremediğimiz için anlamakta güçlük çekeriz fakat bu tarz kişiler chat sitelerinde kendilerini aslında belli ederler. İlk konuştukları anda kameramı var mı açar mısın gibi sorularla evli misin bekâr mısın gibi sorularla ve bu soruları sık sık sormakla sürekli buluşma yeri ve saati verme cabasına girmekle kendilerini oldukça belli ederler.

Doktorlar Chat Sitesi

Yabancılarla Sohbet Etmek

Ülkemizde eskisi kadar yabancı insanlarla tanışıp kaynaşma esnasında güçlük çekilmemektedir. Eskiden büyüklerimiz sürekli olarak bizlere aman yabancılara dikkat et onlarla konuşma görüşme gibi sürekli nasihatleri olurdu ve haklı olarak bizlerin güvenliği için bunları söylerlerdi şimdi ise durum çok değişti. Çünkü artık genelde tanımadığımız yabancı dediğimiz insanlarla chat sitelerinde bir araya gelerek tanışıyoruz ve onlarla sohbetler etmeye başlıyoruz. Böylelikle hiç tanımadığımız yabancı dediğimiz kişilerle yüz yüze gelmeden internet üzerinden sohbet sitelerinde tanışma onları tanıma imkânı bulunuyor. Daha yakından tanıdıktan sonra ve yabancı kişiler artık bizlerin seçimi tercihi ile arkadaşlarımızdan birisi haline geliyor ve onlar gezip tozup birlikte bir şeyler yapmaya başlıyoruz.

Free Chat Siteleri

Sohbet Sitesinde Arkadaşlık kurmak

Arkadaşlık kurmak aslında herkesin istediği bir şeydir ve genelde sevgili bulmak adına da bu yöntem kullanılır. Sohbet sitelerinde arkadaşlık kurmak insanlarla bir araya gelmek oldukça doğru bir karardır. Kimileri chat sitelerinde bulduğun insandan ne hayır gelir ve ne kadar güvenebilirsin gibi cümleler kullanırlar sizlere nasihat ederler fakat günlük hayatımızda bile zaten bu tarz güvenilir olmayan kişilerle de karşılaşıyoruz ve ne yapıyoruz bunları zaman içerisinde eliyoruz artık kendi kafamızın dengi insanlarla bir araya gelerek onlarla arkadaşlık kuruyoruz. Elediğimiz insanlarla irtibatı kesiyoruz onlarla görüşmek istemiyoruz. Bu da aynı sohbet siteleri için geçerlidir çünkü sevmediğimiz insanlarla irtibata geçmeyi bırakıyoruz ve sohbetlerinin bizler daha çok hoşuna gittiği kişilerle irtibatta oluyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page