Tunceli Sohbet Odaları

Tunceli Sohbet Odaları

admin     01-01-20     Chat, Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Tunceli Sohbet Odaları     133 Defa Okundu

Tunceli Sohbet Odaları

Tunceli Sohbet Siteleri,Tunceli Chat Odaları,Tunceli Mobil Sohbet,Tunceli Chat Siteleri,Tunceli Sohbet Odaları,Simarik.net Tunceli Arkadaslık Sitesi,Türkiye Sohbet Chat,Avrupa Sohbet Chat hizmetleriyle tüm dünyada yasayan türk vatandaslarının buluşma noktası,arkadaslık dostluk muhabbet siteleri,

Simarik.net hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ve bir kullanıcı olarak fikrimi sorarsanız güzel bay veya bayanlar için her konuda saglıklı bir ortam seviyeli insanların dostça sohbet ettikleri bir birlerini kırmadan saygılı bir şekilde sitede bulundukları saatleri egnerek keyfli geçirmekteler,gündüz gece hatta gece yarılarına kadar hep sohbet edecek insanlar bulunmakta .

Sitenin en güzel öbür yanı ise radyo yayınları radyosunda görev yapan djlerin sayısı hayli fazla bu nedenle daima canlı yayınları bulunmakta anonslu djlerin site ziyaretçilerininde özel sarkı isteklerini yerine getirmeleri insanlar için hoş bir hizmet sohbet odasında yer alan herkes kendi sevdikleri sarkıları keyfle dinleyerek doyumsuz müzik zevki yasamaktalar.

Simarik.net sohbet odası hizmetleri tüm ziyartçilerini mobil sohbet ve web sohbet girişleriyle siteye katılma imkanı sunmakta kaliteli olarak sunulan oyun odaları yarışma odaları radyo odası ve özel odalar hepsindede bay veya bayan seviyeli sohbet yapma zorunluluğu kuralı var zaten türk toplumu olarak seviyenin bir kural olarak konumasına gerek yok yetişkin insanlar olarak nerede nasıl konusmamız gerektiğini bilen insanlarız.

Tunceli İli Hakkında Bilgiler

Tunceli, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir il. Kuzeyde ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Nehri, doğuda Bingöl Dağları ve Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilidir. Anadolu’nun pek çok yerinde olduğu gibi bu bölgede de çağlar boyunca pek çok uygarlık yaşamıştır.

Tunceli’ nin İlçeleri: Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür’ dür.

Oldukça zengin yemek kültürüne sahip olan Tunceli’ nin yöresel yemekleri arasında Zerefet (Babiko), Sirekurt, Sirepati, Keşkek, Kavut, Patila unlu yemeklerine örnek verilebilir. Yöreye özgü bitki ve sebze yemeklerinden, Gulik Yemeği, Mantar Yemeği, Döğme Çorbası, Döğme Pilavı, Gulik Çorbası, Guriz Yemeği ile kurutulmuş sebze yemekleri sayılabilir. Geleneksel yöresel tatlılar arasında Helva, Dut Tatlısı, Aşure, Pancar tatlısı, Kabak Tatlısı, Heside sulandırılmış Dut pekmezi, un ve tereyağı ile baklava yer almaktadır.

Tunceli İlinin genel iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlı ve soğuktur. Yağışlar genellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında yağmur, kış aylarında kar şeklinde olmaktadır.

Tümüyle Fırat Havzası içerisinde kalan İl, doğal sınırlarla kuşatılmış yüksek bir bölgedir. Doğu Toros Dağlarının uzantıları doğu-batı yönünde uzanarak ilin kuzeybatısını, kuzeyini ve kuzeydoğusunu hemen hemen bütünüyle kaplar.

Bu dağlar aşılması güç sıralar oluşturduğu için Tunceli, Türkiye’ nin doğu ucunda Iğdır Ovasından başlayıp Erzincan Ovasına kadar uzanan verimli çöküntü alanıyla bütünleşememiştir. Bu dağlar, yer yer hem yüzey sularıyla aşınarak hem de akarsular tarafından derince oyularak yüksek platolara dönüşmüştür. Vadiler çok dar ve dik olup vadi tabanlarında ovalar oluşmamıştır.

Tunceli Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page