Zonguldak Sohbet Odaları

Zonguldak Sohbet Odaları

admin     10-01-20     Chat, Genel, Mobil Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları     Zonguldak Sohbet Odaları     136 Defa Okundu

Zonguldak Sohbet Odaları

Sohbet,Chat,Zonguldak Sohbet Siteleri,Rize Sohbet,Ordu Sohbet,Gresun Sohbet,Kardeniz Sohbet,Zonguldak Sohbet Odaları,Zonguldak Chat Siteleri,Zonguldak Chat Odaları,Simarik.net Zonguldak Arkadaslık Sitesi olarak karadeniz bölgesinde yer alan illerin,ilçelerin,köylerin tamamına Zonguldak ili adı altında hizmetler sunmaktayız.

Ayrıca Türkiyede yer alan bölgelerimizin hepsini kapsayan hizmetlerimiz tüm bölgelerimizdeki illere ilçelere köylere kadar hizmetler vermekte burada yurt dışındaki yasayan gurbetçi vatandaslarımızıda unutmayarak sohbet sitelerimizin hizmetleri Türkiye sınırlarınada tasarak tüm ülkelere ulasmaktadır.

Simarik.net Mobil Sohbet Hizmetleri

Simarik.net Mobil Sohbet Hizmetleri dünya geneline hizmetle veren sitemiz iki girişten ibarettir web uyumlu girişlerimiz bilgisayar veya diger cihazlardan sitemize katılabilmeniz için mobil uyumlu girişlerimizde akılı telefomlardan veya leptop,taplet üzerinden girişleriniz için kaliteli olarak tasarlanmıştır ve girişlerimizde üyelik işlemleri şifre verme olayı veya java indirme zorunluluğu yer almamaktadır.

Zonguldak İli Hizmetlerimiz

Türkiyenin karadeniz bölgesinde yer alan güzel illerimizden biri olan zonguldak ili ve bu ilin halkının tamamına sitemiz tarafından ücretsiz ve seviyeli sohbet hizmetleri sunulmaktadır,Simarik.net Mobil Sohbet Chat odalarımızda arkadaslık ve güzel dostlukların yasanması sitemizde yer alan insanların saygılı ve insana her konuda deger veren kişilikte olmalarındandır bu nedenle sohbet odalarımızda huzur ve güven yer almaktadır.

Site genel hizmetlerimizin devamı ise canlı yayınları bulunan radyo odamız oyun odalarımız yarışma odalarımız özel odalarımız bulunmakta ve tamamı sınırsız kullanımlarla ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Zonguldak İli Hakkında Bilgiler

Zonguldak, Türkiye’nin ili. Karadeniz kıyısında bulunan il, özellikle limanıyla Türkiye’nin Karadeniz ülkeleriyle arasındaki deniz ticaretinde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca Türkiye’nin en zengin taşkömürü madenlerini barındırır.

Zengin tarihi bir geçmişi olan göz alabildiğince yeşili, bin yıllık mağaraları, doğal ve tarihi güzellikleriyle Zonguldak görülmeye değer bir ildir.Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan kent topraklarının önemli bir bölümünü, akarsu vadileriyle yer yer derin bir biçimde parçalanmış alanlar ve orta yükseklikteki dağlar oluşturur.

Bol yağışlı bir iklime sahip olan Zonguldak, akarsular bakımından da oldukça zengindir. Filyos Irmağı, Devrek Irmağı, Alaplı Irmağı, Gülüç Çayı ve Üzülmez Dereleri ilin en önemli akarsularıdır. Karadeniz Ereğlisi’ nde Kızılcapınar ve Gülüç, Merkez’de Ulutan baraj gölleri ile Karapınar’da
Çobanoğlu, Çatalağzı’da ise Dereköy göleti ilin yapay gölleridir.

Yöre mutfağı ağırlıklı olarak unlu (buğday ve mısır unu) mamullerden yapılan yemek türlerinden oluşmaktadır. Su böreği, kabaklı börek, bazlama, cizleme, gözleme, kömeç ekmeği, pide türleri, tarhana çorbası, uğmaç çorbası, göce çorbası, malayı yöresel yemekler arasında sayabiliriz. Ereğli pidesi ve Osmanlı çileği, Çaycuma yoğurdu, Devrek çöreği ve simdi ile Zonguldak ormanlarında yetişen kuzu kestanesi yörenin adıyla özdeşleşmiş yiyecekleridir.

Zonguldak Sohbet Odaları

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri - Chat Odaları

© Copyright 2019 - Simarik.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

You cannot copy content of this page